English (UK)Türkçe

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Denizcilik | 3D Lazer Tarama

Büyük metal parçaların işlendiği veya kullanıldığı ortamlarda tasarımı birebir hayata geçirerek üretmek neredeyse imkansızdır. Gemi inşaa sektöründe kusurlu üretim sık rastlanılan bir durum olmakla birlikte tasarım ve üretim arasında görülen uyumsuzluk oldukça fazladır.

Bu tip sorunlar işin sonunda birçok değerli zaman kaybına ve hesaplanmamış ek maliyete sebep olur. Özellikle yenileme ve tadilat projelerinde geminin mevcut durumunu tam olarak bilmek hayati önem taşır. İşte tam bu noktada hassas ve doğru ölçüm işleri devreye girer: geminin halihazır verileri ne kadar doğru ve güvenilir ise tasarımın mevcut ortama uygulanması o kadar kolay ve masrafsız olur.

Bu tip gemi yenileme ve tadilat projeleri için sunduğumuz hızlı 3D lazer tarama ölçümleri ile yüksek çözünürlüklü ve hassas nokta bulutu verileri üretmekte ve gemi mühendislerine projelerinde yaşayabilecekleri riskleri en aza indirme şansı vermekteyiz.

marine

   

Denizcilik sektörü için sunduğumuz hizmetlerden bazıları:

  • Tüm geminin (iç-dış) halihazır ölçümü
  • Offshore tesis ve platformların halihazır ölçümü
  • Gemi gövde deformasyon ölçümleri ve deformasyon haritalarının hazırlanması
  • 3D modelleme ve görselleştirme
  • Tanker gemileri için tank hacim ölçümleri ve tank kalibrasyonu

 

 

Denizcilik Proje Görüntüleri

{gallery}marine{/gallery}

 

HABERLER VE ETKİNLİKLER

  • 3D Print EXPO 2015-02-11 by Super User 12-15 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy'de düzenlenen 3D PRINT EXPO fuarında Hall 11 - 28 nolu standtayız...
  • Z+F Imager serisi Termal Kamera Opsiyonu 2014-09-10 by Super User Z+F Imager 5010 ve 5010C lazer tarayıcılarınızda aksesuar olarak kullanacagınız termal kamera ile taramalarınıza yeni bir boyut getirin.  ...

İLETİŞİME GEÇİN

Solvotek Mühendislik ve Bilişim Hizmetleri
Mecidiyeköy Mah. Şehit Ahmet Sok. No:6-10 Ada Residence D:13
Şişli İstanbul
T (212) 450 4514

Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Scroll to top