English (UK)Türkçe

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Arttırılmış Gerçeklik

arArttırılmış Gerçeklik (AR – Augmented Reality) dijital bilgilerin veya görüntülerin bilgisayar grafik işlemciler kullanılarak gerçek dünya üzerine yansıtılmasıdır. Solvotek bu konuda sektör lideri olan çözüm ortakları ile çalışarak mobil AR uygulamaları geliştirmektedir.

 

Arttırılmış gerçeklik uygulamaları birçok alanda kullanılmaktadır:

  • Arkeoloji: Tarihi bir binanın veya kalıntının orjinal halini hayal etmek çoğu zaman imkansızdır. Ancak arkeologlar, mimarların sahadan edindikleri bilgiler sonrasında yapının orjinal hali hakkında teoriler geliştirebilir. Arttırılmış gerçeklik uygulamaları kullanılarak bu teorik bilgiler gerçek ortam üzerinde görselleştirilebilir. Böylelikle tarihi daha iyi anlamak ve hakettiği değeri vermek mümkün olur.
  • Endüstri: Endüstriyel projeler için oluşturulan 3D modeller proje bitiminde ortaya çıkacak sonuç için bir fikir vermeyebilir.Arttırılmış gerçeklik uygulamaları kullanılarak yeni tasarlanmış bir parçayı mevcut platform üzerinde konumlandırmak ve bu şekilde göstermek mümkündür.
  • Emlak: Emlak şirketleri projelerini müşterilerine gelecekteki projelerini anlatmakta zorluk çekebilirler. Şu ana kadar bu amaçla kullandıkları en iyi araç ofislerine yerleştirdikleri yapı maketleri olmuştur. Ancak arttırılmış gerçeklik uygulamaları sayesinde satmaya çalıştıkları yapı projeleri gerçek sahasında veya broşür, kartpostal gibi basılı bir material üzerinde gösterebilirler.

 

Arttırılmış Gerçeklik Görüntüleri

 

HABERLER VE ETKİNLİKLER

  • 3D Print EXPO 2015-02-11 by Super User 12-15 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy'de düzenlenen 3D PRINT EXPO fuarında Hall 11 - 28 nolu standtayız...
  • Z+F Imager serisi Termal Kamera Opsiyonu 2014-09-10 by Super User Z+F Imager 5010 ve 5010C lazer tarayıcılarınızda aksesuar olarak kullanacagınız termal kamera ile taramalarınıza yeni bir boyut getirin.  ...

İLETİŞİME GEÇİN

Solvotek Mühendislik ve Bilişim Hizmetleri
Mecidiyeköy Mah. Şehit Ahmet Sok. No:6-10 Ada Residence D:13
Şişli İstanbul
T (212) 450 4514

Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Scroll to top